תכנית מצטיינים ומצטיינות לתואר דוקטור בפסיכולוגיה מחקרית

המחלקה לפסיכולוגיה מציעה תוכנית מצויינות לדוקטורט בפסיכולוגיה ניסויית.

 

ביום א׳ ה-17.3.2019 בשעות 16:00-19:00 יתקיים מפגש עם ראשת החוג לפסיכולוגיה וראש תוכנית הדוקטורנטים. 

במפגש יינתן מידע נוסף על תוכנית המצטיינים החדשה, יהיה מקום לשאלות, זמן לסיור במעבדות, ומפגשים אישיים עם חברי סגל רלוונטיים ועם דוקטורנטים בחוג.  

מומלץ להגיע לאחר מעבר על אתר החוגאתרי המעבדות ועמודי החוקרים, כדי לדעת את מי מעניין אתכם לפגוש וכך להוציא את המירב מיום זה.

 

המסלול כולל:

 •  

  תכנית לימודית ומקיפה, המושתתת על אינטגרציה בין מדעי הפסיכולוגיה, המוח ומדעי הנתונים: פסיכולוגיה קוגניטיבית; התפתחותית; חברתית; פסיכוביולוגיה; פסיכולוגיה קלינית-מחקרית; נוירו-פסיכולוגיה קלינית מחקרית; ומדעי המוח הקוגניטיביים, החברתיים והרגשיים.

 • הכשרה רחבה בתחום התאורטי, הכמותי והמתודולוגי.

 • ליווי אישי וקבוצתי של כל סטודנט וסטודנטית, תוך עידוד שילוב בפעילויות בכנסים ומרכזי מחקר, התנסויות חוץ-אוניברסיטאיות, והתייחסות לשלבים הבאים בקריירה.

 • מימון ומלגות נדיבים למשך 5 שנים.

 • התנסות בהוראה.

 

המסלול מכשיר חוקרים רב-תחומיים המעוניינים בקריירה מדעית,  וכאלו שמעוניינים להשתלב בתפקידים מובילים בתעשיה ובמערכות ציבוריות בתחומים הדורשים גישה מדעית, כמותית וביקורתית בכל הנוגע להתנהגות אנושית במובן הרחב.

המסלול מיועד לתלמידים מצטיינים, בוגרי תואר ראשון או שני בפסיכולוגיה או בתחומים משיקים. המועמדים מחויבים לעמוד בדרישות הקבלה לאוניברסיטה ובדרישות הקבלה של הרשות לתלמידי מחקר, בהתאם לשלבי ההתקדמות האקדמיים שלהם.

PhD


תנאי קבלה

קבלה למסלול תתתבסס על:

 • המלצות מחקריות – לפחות אחת

 • דוגמת כתיבה מדעית (למשל, עבודה שהוגשה במסגרת לימודים קודמים או מאמר לפרסום)

 • הצהרת כוונות מחקרית
 • ציון סופי גבוה בתארים הקודמים (בוגר ואם יש, מוסמך)
 • תלמידים שלא למדו פסיכולוגיה במסגרת התואר הראשון או השני יידרשו לקורסי השלמה תוך כדי הלימודים מעבר למכסת הנ"זים (בתיאום עם המנחה וכן ועדת הקבלה).

תהליך קבלה

וועדת קבלה מחלקתית תזמן מועמדים מתאימים ליום ראיונות וביקורים במעבדות השונות של המחלקה לפסיכולוגיה, בדגש על המעבדות הקולטות תלמידים לאותה שנה. לאחר הביקור הוועדה תדרג את המועמדים ותודיע על קבלה.

להגשת מועמדות לחצו כאן.

הערה חשובה: מועמדים אשר יש בכוונתם להירשם לתואר מוסמך בפסיכולוגיה ובנוסף להירשם לתכנית הדוקטורט למצטיינים ולמצטיינות בפסיכולוגיה – נדרשים לבצע הרשמה לכל אחת מהתכניות בנפרד.

 

המסמכים הנדרשים להגשת המועמדות:

 1. טופס הגשת מועמדות (לחצי כאן להורדת הטופס)
 2. הצהרת כוונות (בהיקף של כ- 800 מילים)- הכוללת פירוט אודות הרקע המחקרי של המועמד/ת, וסימון כיוונים למחקר וללימוד עתידיים
 3. גיליונות ציוני תואר בוגר ומוסמך (אם יש)
 4. עותק של עבודת הסמינר מתואר בוגר או עבודת התזה מתואר מוסמך
 5. מועמדים בעלי תואר ראשון בלבד יגישו 1-2 המלצות. מועמדים בעלי תואר שני יגישו 2 המלצות. על הממליצים לשלוח את המלצותיהם ישירות לכתובת הדוא"ל המופיעה למטה

 במהלך המיונים, ולאחר מפגשי היכרות, יתבקשו המועמדים לבחור מעבדה ולקבל את אישורה להנחיה.

יש להגיש את כל המסמכים בקובץ PDF בכתובת: psychology.phd@mail.huji.ac.il 

 

מועד אחרון להגשה: 1.5.2019

 

לשאלות

אנא צרו קשר במייל התוכנית

מועד אחרון להגשת מועמדות: 1 במאי, 2019.