חדשות

Dr. Eran Eldar

מניעת מחשבה כשיטה לשלוט במחשבות לא רצויות

21 יולי, 2022

החוויה של לנסות לעצור מחשבות לא נעימות או לא רצויות מוכרת לכולנו. אבל, מצב בו אנו מודעים לניסיון לעצור מחשבה לא רצויה אומר שמחשבה זו למעשה כבר חדרה למודעות. האם אנו מסוגלים גם למנוע ממחשבות לא רצויות להגיע למודעות מלכתחילה?

ד"ר ענת פרי

רופאים אחרי משמרת לילה מראים תגובה רגשית מופחתת וחשים פחות אמתפיה

17 יולי, 2022

מחקר של ד"ר ענת פרי' פרופ' שהם חושן-הלל מהבית הספר למנהל עסקים וד"ר אלכס גיללס הלל מהפקולטה לרפואה והמרכז הרפואי הדסה, מצא כי רופאים אחרי משמרת לילה מראים תגובה רגשית מופחתת וחשים פחות אמתפיה לתמונות של אחרים הסובלים מכאב. בנוסף, גילו החוקרים כי רופאים רשמו כ- 20-30% פחות משככי כאבים במהלך משמרת לילה (בהשוואה למשמרת היום), וכן פחות משככי כאבים מכפי שמומלץ באופן עקרוני על ידי ארגון הבריאות העולמי.

ברכות לסטודנטית אנה אילין

ברכות לסטודנטית אנה אילין

10 יולי, 2022

היחידה למעורבות חברתית בדיקנט הסטודנטים קיימה אירוע סיום שנה למלגאי היחידה והענקת פרסי הצטיינות על תרומה לקהילה בהתנדבות לשנה"ל תשפ"ב. פרסי הצטיינות על תרומה יוצאת דופן בתוכניות נושאות מלגה זכו שלושה סטודנטים, ביניהם אנה אילין מתוכנית אוניברסיטה בעם, סטודנטית שנה ג' בתואר בוגר לפסיכולוגיה ומדעי הדתות. במסגרת התוכנית, אנה לימדה קבוצה של נשים חרדיות פסיכולוגיה, התמודדה עם העומס והדרישות של התוכנית, הייתה נוכחות חשובה לצוות שלה והשקעה אינסופית על אף האתגרים.

שימוש מקורי באימון קוגניטיבי להטיות חשיבה

שימוש מקורי באימון קוגניטיבי להטיות חשיבה

5 יולי, 2022

נכשלתם? לא הצלחתם? לא הולך לכם?

כשמתרחש אירוע שלילי בחיינו, אנו נוטים לתת הסברים לסיבות להתרחשותו. הסברים אלו משפיעים על הדרך שבה אנו חווים את האירוע ומגיבים אליו. לאורך זמן, בעוד חלק מהאנשים בוחנים מחדש אירועים שעברו ומשנים את הייחוס הסיבתי שנתנו להם, אחרים נשארים תקועים בייחוס הסיבתי הראשוני שנתנו לאירוע.

מה אם יכלנו לסייע לאנשים לעבור באופן גמיש בין ייחוסים שליליים יותר ('לא הצלחתי כי אני כישלון') לייחוסים אדפטיביים יותר ('היה קשה הפעם ולא הייתי במיטבי')?