חדשות

ברכות לסטודנטים בתואר בוגר על זכייתם במלגת JBC

ברכות לסטודנטים בתואר בוגר על זכייתם במלגת JBC

24 מאי, 2022

ברכות חמות לסטודנטים לתואר בוגר במחלקה שזכו במלגת JBC: מתן כהן מהמעבדה של ד"ר שיר אציל, מתן רובין מהמעבדה של ד"ר ענת פרי, אריאל לוי מהמעבדה של ד"ר טלי קליימן, נתן אילני ודניאל מנדלבאום מהמעבדה של פרופ' אייל קלנטרוף, גאיה ארן מהמעבדה של פרופ רן חסין, יואל גורדון מהמעבדה של פרופ' איילת לנדאו. המלגה מוענקת מידי שנה לסטודנטים מצטיינים בשנה ג' ללימודיהם, המעוניינים לקדם את מחקריהם תוך שימוש בגישה רב תחומית למדעי המוח.

ברכות לד"ר נועם מרקוביץ

ברכות לד"ר נועם מרקוביץ

22 מאי, 2022

ברכות לד"ר נועם מרקוביץ Noam Markovitch בוגרת המעבדה של פרופ' אריאל כנפו-נעם שעבודת הדוקטורט שלה נבחרה כעבודה המצטיינת וזכתה בפרס ע"ש האנס וינר.

הפרס יוכרז בטקס חלוקת תארי דוקטור של האוניברסיטה במסגרת מושב חבר הנאמנים בחודש יוני הקרוב.

נועם חקרה את הטענה שלפיה יש ילדים "רגישים" ו"לא-רגישים" להשפעת הסביבה. היא מראה ש"כל אחד רגיש למשהו", כאשר ילדים שונים מראים רגישות להשפעת הוריהם, חבריהם, או בית הספר – וככל הנראה גורמים גנטיים מנוגדים גורמים לרגישות להשפעת הסביבות השונות.

כל הכבוד נועם - גאים בך!

shiraran

התפוח לא "מרגיש" רחוק מהעץ: סוציליזאציה של אמפתיה

11 מאי, 2022

בדומה למבוגרים, גם ילדים חווים פחות אמפתיה כלפי קבוצות חברתיות מסוימות, בהשוואה לאחרות. מחקר של ד"ר שירה רן, בשיתוף עם ד"ר מיכל רייפן תגר (אוניברסיטת רייכמן), פרופ' מאיה תמיר ופרופ' עירן הלפרין, מצא שאימהות נבדלות אחת מהשניה במידת האמפתיה שהן רוצות שהילדים שלהן ירגישו כלפי קבוצות חוץ מסויימות, כתלות באידאולוגיה הפוליטית שלהן.