חדשות

הפוטנציאל המיטיב שיש להתפלגויות מוטות על למידה

הפוטנציאל המיטיב שיש להתפלגויות מוטות על למידה

24 אפריל, 2022

בעוד ששפות העולם נבדלות זו מזו באופנים רבים, הן חולקות קווי דמיון שיכולים ללמד אותנו על הקוגניציה האנושית. במחקר חדש של פרופ' ענבל ארנון וד"ר אורי לוי רוטבין, בדקו החוקרות את ההשלכות של אחד מקווי הדמיון החזקים ביותר בין שפות על הלמידות (learnability).

NUR KASEM

ברכות

19 אפריל, 2022

ברכות ופרגונים לרגל החג

לנור קאסם על קבלת מלגת מכון טרומן לתלמידי דוקטורט ולשיר גנזר על קבלת מלגה מהמרכז לאוטיזם, שתיהן דוקטורנטיות במעבדה של ד"ר ענת פרי.

לליאור זאבי מהמעבדה של ד"ר שיר אציל שזכתה במלגת הצטיינות של מרכז לייפר לתלמידות ותלמידים מצטיינים החוקרים נושאים הקשורים למגדר. ליאור חוקרת את הבסיס המוחי וההתנהגותי של דיכאון לאחר לידה בקשר אם-תינוק

LIOR ZEVI

מה גורם לנו להימשך למישהו מסוים ולא לאחר?

14 אפריל, 2022

בניסוי ספיד-דייט שנערך במעבדה גילו שסנכרון פיזיולוגי והתנהגותי בין גבר ואישה בזמן דייט, מנבא משיכה רומנטית ומינית גבוהה.

סנכרון זאת תופעה דינמית שממחישה איך שני אנשים יכולים להשפיע ולהיות מושפעים זה מזו. בקשרים אינטימיים, בני אדם מסתנכרנים ובכך מווסתים הפיזיולוגיה וההתנהגות זה של זו. לפיכך, סנכרון בפגישה ראשונה עם בן זוג פוטנציאלי יכול להוות אינדיקציה ליכולות הוויסות של הפרטנר ובכך לקדם משיכה מינית ורומנטית ראשונית.

eric shuman

מחאה המונית יכולה להיות יעילה בקידום מטרות המוחים

11 אפריל, 2022

מאמר חדש של הדוקטורנט אריק שומן, ד"ר סויאר חסן עאסלה ופרופ' עירן הלפרין Eran Halperin שהתפרסם ב-PNAS מדגיש את החשיבות של התחשבות במגוון מדדים של יעילות במחאה, ומציע שמחאה המונית (כולל כזו שמשלבת אי אלימות ואילמות) יכולה להיות יעילה בקידום מטרות המוחים

yonat rum

ילדים שלהם אח או אחות תאומים עם צרכים מיוחדים נמצאו גבוהים יותר באמפתיה קוגנטיבית, כלומר: ביכולת *להבין* את רגשות האחר

6 אפריל, 2022

גישה הרווחת במחקר היא שאחים ואחיות לילדים עם צרכים מיוחדים נמצאים בסיכון לבעיות שונות. אולם, מעבר לקשיים ולבעיות, עשויים להיות גם יתרונות בגדילה לצד אח או אחות עם צרכים מיוחדים. במחקר הנוכחי, שאלנו האם ילדים שיש להם אח או אחות עם צרכים מיוחדים הם ילדים יותר אמפתיים ופרו חברתיים.

מחקר חדש בנושא של ד"ר יונת רום Yonat Rum בשיתוף עם שיר גנזר ד"ר נועם מרקוביץ ד"ר ענת פרי, פרופ' אריאל כנפו-נעם וג'ניפר ג'נקינס פורסם לאחרונה בכתב העת Child Development.

harvest 2022

יום הבציר 2022

4 אפריל, 2022

אחרי שנתיים הפסקה בשל הקורונה יום הבציר (HARVEST DAY) המסורתי של המחלקה לפסיכולוגיה חוזר במתכונתו המלאה עם 15 הרצאות של חברי סגל המחלקה.

יום ראשון 10.4.2022 החל מהשעה 9:15 באודיטריום בניין רבין.

הלו"ז המלא ופרטי ההרצאות בקישור https://psychology.huji.ac.il/.../files/harvest2022_prog.pdf