חדשות

ברכות לד"ר נטע יצחק

ברכות לד"ר נטע יצחק

1 יולי, 2021

ברכות לד"ר נטע יצחק מהמעבדה של פרופ' הלל אביעזר, שעבודת הדוקטורט שלה נבחרה לעבודה מצטיינת במדעים העיוניים לשנת תשפ"א. נטע זכתה בפרס האנס וינר שמוענק מידי שנה לעבודות דוקטורט מצטיינות על עבודתה בנושא "הרגש נמצא בפרטים הקטנים: מנגנונים לזיהוי והבעות פנים בקרב משתתפים בריאים ובקרב חולי הנטינגטון".

הפרס יוכרז בטקס חלוקת תארי דוקטור של מחזור ע"ז שיתקיים ביום חמישי 8.7.2021 בשעה 17:30 באמפיתאטרון בקמפוס הר הצופים.

Dr. Avi Benozio

תפיסות אי שוויון בקרב ילדים

22 יוני, 2021

מאמר חדש של דר' אבי בנוזיו, שפורסם לאחרונה בכתב העת Child Development חושף הבדלים תרבותיים בין ילדים סיניים בני שבע ועמיתיהם מארה"ב בכל הנוגע להימנעות מאי-שוויון.

בסדרה של ארבעה מחקרים גילו החוקרים כי בעוד שילדים בשתי התרבויות נרתעים מאי-שוויון לכשלעצמו (Inequity Aversion), הילדים הסיניים נרתעים בנוסף גם מבזבוז של משאבים (Waste Aversion). לכן, כאשר שני הערכים הללו "מתנגשים" זה בזה – הילדים בסין מעדיפים חלוקת לא שוויוניות של משאבים על-פני בזבוז שלהם.

איך מתפתחים היחסים בין תאומים לאורך הילדות?

איך מתפתחים היחסים בין תאומים לאורך הילדות?

17 יוני, 2021

מחקר חדש של פרופ' אריאל כנפו-נעם וד"ר הילה סגל (בוגרת המחלקה) במחקר התאומים הישראלי, עקב אחר ההתפתחות של מאות זוגות תאומים מגיל 3 לגיל 9.

1,500 זוגות תאומים מכל הארץ השתתפו במחקר שבחן את טיב היחסים בין תאומים ותוצאותיו התפרסמו לאחרונה בכתב העת Journal of Social and Personal Relationships.

נמצא שלאורך הילדות יחסי התאומים מתאפיינים ברמות גבוהות של קרבה וברמות נמוכות של קונפליקט. לכן, החוקרים סבורים שההורים לא צריכים לדאוג אם התאומים רבים ביניהם מדי פעם.

תפיסת הבעות דינמיות בקרב צעירים ומבוגרים

תפיסת הבעות דינמיות בקרב צעירים ומבוגרים

15 יוני, 2021

מחקרים בעבר הראו כי אנשים מבוגרים מראים קשיים בתפיסת רגשות. מחקרים אלו התבססו על מטלות של זיהוי רגש שכללו הבעות פנים, סטטיות, סטריאוטיפיות ובלי קונטקסט. בחיי היום-יום, הבעות הפנים מגולמות בקונטקסט עשיר, דבר שיכול להשפיע על האופן שבו הן מזוהות. ספציפית, שפת הגוף שמתחברת לפנים יכולה להשפיע על האופן שבו אנחנו תופסים את הבעת הפנים.

הריון עשוי לתרום לחוסן הנפשי בעתות משבר ולחץ

הריון עשוי לתרום לחוסן הנפשי בעתות משבר ולחץ

9 יוני, 2021

מחקרים מראים שבזמן היריון יש עלייה של סימפטומים של חרדה ודיכאון בקרב נשים. עם זאת, מחקר חדש של ד"ר שיר אציל בשיתוף עם ד"ר ענבל ראובני (הפקולטה לרפואה ובי"ח הדסה) והדוקטורנטית קרן ירמיה (בר-אילן) מצא שדווקא בתקופת הקורונה נשים בהריון גילו חוסן לסימפטומים של דיכאון וחרדה לעומת נשים שאינן בהריון.

Inbal Arnon

פרופ' ענבל ארנון נבחרה לאקדמיה הלאומית הצעירה למדעים

6 יוני, 2021

גאווה גדולה למחלקה לפסיכולוגיה פרופ' ענבל ארנון נבחרה לכהן כחברה חדשה באקדמיה הלאומית הצעירה למדעים. ענבל נבחרה (עם שבעה מועמדים נוספים) מתוך 52 אנשי אקדמיה שמועמדותם הוגשה.

כל הכבוד!