דבר ראש החוג

שלום וברוכים הבאים לאתר של המחלקה לפסיכולוגיה!

המחלקה כוללת קבוצה של פסיכולוגים חדשניים ומגוונים שמבצעים מחקר פורץ דרך על הטבע של נפש האדם. אנחנו חוקרים מוטיבציה, רגש, קוגניציה, ויחסים חברתיים, כיצד כל אלה מתפתחים ומשתנים על הזמן, ומהם המנגנונים הפסיכולוגיים והפיזיולוגיים (נוירולוגיים, גנטיים, וביולוגיים) שעומדים בבסיסם, איך אנשים שונים זה מזה, מתי וכיצד תהליכים אלה כושלים, ומה נדרש כדי להביא לתפקודם האופטימלי. במחלקה 24 מעבדות ומספר מעבדות שדה שפועלות מחוץ לאוניברסיטה בניהול אנשי הסגל מהמחלקה. אנחנו מזמינים אתכם לבקר באתרים של אנשי הסגל שלנו, כדי ללמוד על תחומי העניין המגוונים שהם חוקרים ולקרוא על התגליות שלהם בכל תחום.

 

אנחנו רואים חשיבות רבה בהדרכת הדור הבא של הפסיכולוגים ובהדרכת הקהל הרחב בכל הנוגע למדע הפסיכולוגיה: איך אנחנו יודעים את מה שאנחנו יודעים ואיך צריך לחשוב באופן ביקורתי על שאלות הנוגעות לתהליכים פסיכולוגיים. מדי שנה, אנו מכשירים מאות תלמידי בוגר (תואר ראשון), וכן עשרות תלמידים מתקדמים בתחומים יישומיים ובמחקר (בתואר שני ושלישי). אנחנו גאים מאוד בבוגרי המחלקה, שרבים מהם פיתחו קריירות עצמאיות ומשגשגות, וחלק מהם זכו בפרסים יוקרתיים (ראו את דף הפרסים באתר).

 

אנו מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו ולבוא לבקר אותנו במחלקה בהר הצופים כדי ללמוד מי אנחנו, מה אנחנו עושים, ועל כל הדברים הנפלאים שאנו יכולים להציע לכם.

 

בברכה,

מאיה תמיר